روش های لکه گیری ایزوگام و نحوه لکه گیری آن

فرآیند لکه گیری ایزوگام همواره باعث کاهش هزینه ها و جلوگیری از فرسودگی ایزوگام می شود.برای آشنایی با فرآیند لکه گیری ایزوگام و روش های لکه گیری ایزوگام با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب

در مقالات دیگری که در سایت برای شما ارائه کرده ایم در مورد ایزوگام خوب و ویژگی های ایزوگام سقف خوب اشاره کردیم و به طو کامل درباره آن توضیحاتی را را ارائه دادیم.

اما بعد از نصب ایزوگام و بعد از گذشت مدتی ایزوگام صد در صد دارای لکه ها و خرابی هایی خواهد شد.

این به این معنی نیست که دیگر ایزوگام قابلیت و کیفیت خود را از دست داده و باید آن را از سقف جدا کرده و ایزوگام و یا عایق دیگری را بر روی سقف نصب کنیم.در این مواقع روش هایی وجود دارند تا بتوان به بهترین شکل از ایزوگام نگهداری کرد تا دیر تر دچار لکه یا خرابی شود.

فردی که یک ایزوگام را خریداری می کند و آن را بر روی پشت بام خود نصب می کند باید نسبت به بعضی از موضوعات که در مبحث نگهداری ایزوگام کاربرد دارد آشنا باشد تا بتواند با هزینه کم و به راحتی از آن نگهداری کند.

در بحث چگونگی لکه گیری ایزوگام دو نکته حائز اهمیت است که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • •بهترین زمان برای لکه گیری ایزوگام
  • •مراقبت از ایزوگام پس از انجام فرآیند لکه گیری

در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد این دو نکته توضیحات بیشتری را برای شما ارائه کنیم.

بهترین زمان برای لکه گیری ایزوگام

یک ایزوگام خوب و با کیفیت عمری معادل 10 تا 15 سال دارد.این عمر مفید به موئلفه های گوناگونی همچون کیفیت ایزوگام،قیمت آن،نوع نصب و مهارت نصاب بستگی دارد.ایجاد آسیب های مختلفی همچون پارگی،ترک،سوراخ و غیره باعث می شود این عمر مفید کاهش یابد.و اگر این آسیب ها به موقع و در زمان مناسب ترمیم نشوند باعث می شود تا در نهایت مجبور به تعویض ایزوگام شوید و هزینه های بیشتری را پرداخت کنید.

بهترین فصلی که می توان آسیب های وارده به ایزوگام را برطرف کرد و آن را لکه گیری کرد فصول گرم سال است.زیرا رطوبت در محل به کمترین میزان خود رسیده و کف کار خیس نیست و به راحتی می توان آن را ترمیم کرد وفرآیند لکه گیری ایزوگام را به بهترین نحو انجام داد.فصول سرد سال به دلیل بارش زیاد و رطوبت زیاد آن اصلا مناسب انجام این فرآیند و لکه گیری ایزوگام نیست.زیرا باعث نشت رطوبت به لایه های زیرین ایزوگام شده و باعث خرابی آن و نشت رطوبت به داخل ساختمان می شود.

مراقبت از ایزوگام پس از انجام فرآیند لکه گیری

پس از فرآیند لکه گیری ایزوگام باید مراقبت های ویژ ای از آن کرد تا نیاز به تعویض آن نشود و از آسیب دیدن مجدد آن جلوگیری شود.برخورد کردن اجسام نوک تیز می تواند باعث سوراخ شدن سطح و لایه های زیرین ایزوگام و خرابی دوباره ایزوگام شود و عمل لکه گیری آن را بیهوده کند.ریختن چوب و نفت و گازوئیل نیز می تواندد آسیب های فراوانی به ایزوگام برساند و عمل لکه گیری و بازسازی ایزوگام را بیهوده کرده و ایزوگام خراب شود.

برای رفع این مشکلات حتما زیر پایه های کولر ها یک لایه موکت بگذارید تا به سطح ایزوگام آسیب نرساند و همینطور در هنگام خرید ،ایزوگام با کیفیتی خریداری کنید.خیلی از افراد در هنگام خرید ایزوگام،ایزوگامی را انتخاب می کنند که قیمت پایین تری داشته باشد اما کیفیت مناسبی ندارد و به مرور زمان و خیلی زود تر از دیگر ایزوگام ها تخریب و فرسوده می شود.

لکه گیری ایزوگام چیست؟

این عمل فرآیندی است که به منظور رفع ایرادات و نواقص ایزوگام انجام می شود تا عمر آن افزایش یابد و از هزینه ها کاسته شود.عدم ترمیم این ایرادات می تواند آسیب های بسیار زیادی به ایزوگام وارد کند و دیگر قابل استفاده نباشد و تمام قابلیت های خود را از دست بدهد.

در چنین مواقعی فرآیند لکه گیری انجام می شود تا این ایرادات را رفع کرده و عمر ایزوگام را طولانی تر کند.در ادامه این مقاله شمارا با نحوه انجام لکه گیری و لکه گیری صحیح آشنا خواهیم کرد.

لکه گیری ایزوگام چگونه انجام می شود

استفاده از یک ایزوگام بی کیفیت و نا مرغوب باعث می شود تا ایزوگام در طول یک مدت کوتاه خراب شده و آسیب ببیند.پس در درجه اول باید ایزوگام با کیفیتی را خریداری کرده باشید.در مرحله بعد هنگامی که ایزوگام نصب شد اگر آسیبی ببیند و ایرادات و نواقصی پیدا کند باید عملیات لکه گیری را برای ترمیم آسیب های آن انجام داد.

اما فرآیند لکه گیری خوب و مناسب باید به طور صحیح انجام شود تا دوباره آسیب نبیند و یا اگر ببیند خیلی جزئی باشد.در ادامه فرآیند لکه گیری را برای شما توضیح خواهیم داد.

در ابتدای کار شما باید هم در نصب و هم در هنگام ترمیم ایزوگام از نصاب کاران حرفه ای و متخصص استفاده کنید.نصاب ایزوگام و لکه گیر ایزوگام در ابتدا قسمت های آسیب دیده ایزوگام را در سطح پشت بام شناسایی می کند و بعد از آن با حرارت دادن آن قسمت آن را به وسیله تیغ جدا کرده و لکه گیری می کنند و دوباره با حرارت دادن آن را می چسبانند.

ترک های روی ایزوگام پیش رونده هستند و همواره رو به افزایش هستند.واگر به موقع این ترک ها گرفته نشوند آسیب وارد شده روز به روز زیاد تر شده و دیگر ایزوگام قابل استفاده نیست.

در این مرحله ترمیم کار ایزوگام قسمتی که از ایزوگام به وسیله حرارت جدا کرده است کنار میگذارد و یک تکه ایزوگام متناسب با ایزوگام کار شده در سطح بر می دارد و آن را با حرارت به ایزوگام زیرین می چسباند.

باید به این نکته توجه کرد که اگر تنها آسیب ایزوگام ترک های آن باشد نیازی به استفاده از ایزوگام برای ترمیم آن نیست.و می توان با استفاده از چسب های ترمیمی بسیار عالی که برای همین منظور تولید شده اند استفاده کرد و به راحتی فرآیند لکه گیری را انجام داد.

نصاب و ترمیم کار ایزوگام برای ترمیم و لکه گیری ایزوگام هایی که با اجسام نوک تیز سوراخ می شوند می تواند با استفاده از پرایمر ها و چسب ایزوگام آن را ترمیم کند.

عواملی که نشان دهنده نیاز تعویض و یا لکه گیری ایزوگام است

یک ایزوگام هنگامی که آسیب می بیند و یا دیگر زمان تعویض آن فرا رسیده است نشانه هایی را بر روی سطح خود ظاهر می کند که این نشانه ها را به صورت زیر به اختصار آورده ایم:

  • مشاهده چین و چروک بر روی سطح ایزوگام
  • مشاهده ترک بر روی سطح ایزوگام
  • مشاهده پوسیدگی ایزوگام
  • مشاهده تاول بر روی سطح ایزوگام

نکاتی که باید قبل از لکه گیری به آن ها توجه نمود

سقف و پشت بام ساختمان و یا هر محیط دیگری که می خواهد ایزوگام شود باید صاف و سیقلی باشد.علاوه بر آن اگر قصد نصب ایزوگام در یک محل را دارید حتما به این نکته توجه کنید که محیط دارای چسبندگی مناسب باشد و از محل نصب ایزوگام جدا نباشد.

در ضمن برای ترمیم ایزوگام حتما از یک نصاب کار و ترمیم کار حرفه ای ایزوگام کمک بگیرید و ایزوگام را حتما قبل از نصب چک کنید تا هم تمیز و هم خشک باشد.

جمع بندی

مجموعه ایران روف یک شرکت تولید کننده ایزوگام با کیفیت و مقاوم است که با تکنولوژی روز دنیا در حال انجام فرآیند تولید است.این شرکت علاوه بر فروش محصولات مرتبط با ایزوگام و خود ایزوگام ،خدمات پشتیبانی نیز به مشتریان عزیز خود ارائه می دهد.نصاب کاران حرفه ای شرکت ،ایزوگام خریداری شده توسط شمارا برای شما در محل مورد نظرتان نصب کرده و اگر بعد از مدتی ایزوگام شما آسیب ببیند و نیاز به ترمیم داشته باشد آن را برای شما ترمیم و لکه گیری می کنند.

مشتریان عزیز می توانند هم از طریق سایت و هم از طریق آدرس حضوری شرکت این محصولات را خریداری کرده و یا درخواست نصاب کار ایزوگام و ترمیم کار ایزوگام را کنند.همچنین از طریق شماره تماس های شرکت ایران روف می توانید از آخرین محصولات و قیمت آن ها و قیمت خدمات پس از فروش آگاه شوید.

مطالب اخیر