ایزوگام سقف و آشنایی با مهمترین ویژگی های آن

ایزوگام سقف یکی از عوامل مهم در نگهداری درست از سقف خانه می باشد.همانطور که در دیگر مقالات اشاره کرده‌ایم مهمترین ویژگی های ایزوگام سقف،نازک بودن لایه و قابل حمل و سبک بودن آن و همچنین قابلیت ضد آبی آن است.

فهرست مطالب

ایزوگام سقف یکی از عوامل مهم در نگهداری درست از سقف خانه می باشد.همانطور که در دیگر مقالات اشاره کرده‌ایم مهمترین ویژگی های ایزوگام سقف،نازک بودن لایه و قابل حمل و سبک بودن آن و همچنین قابلیت ضد آبی آن است. و از آن در پوشش سقف‌های خانه و دیگر مکان‌ها استفاده شده تا جلوی رطوبت و نشت آن به سقف را بگیرد.

این لایه که توسط یک فرد متخصص بر روی سقف خانه نصب می‌شود بسیار مقاوم بوده و به راحتی جلوی نفوذ آب را می‌گیرد. اما همه ایزوگام‌ها با کیفیت نیستند و شما باید برای این که پشت بام خود را ضد آب کنید باید یک ایزوگام با مارک قابل اعتمادو کیفیت بالا انتخاب کنید تا در آینده با مشکلاتی مثل سوراخ شدن و یا آفتاب سوختگی در ایزوگام مواجه نشوید.

یک ایزوگام سقف خوب دارای ویژگی‌های متعددی می‌باشد و ما تعدادی دیگر از ویژگی‌های ایزوگام سقف را برای شما به اختصار آورده و توضیح خواهیم داد.

 • انتخاب یک ایزوگام سقف مقاوم در برابر اشعه UV
 • دارا بودن قابلیت کشیدگی زیاد
 • آب درون ساختار آن گیر نکند
 • مقاومت کششی زیادی داشته باشد
 • در مقابل سایش مقاوم باشد
 • در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد
 • با توجه به شکل هندسه محیط ایزوگام مناسب انتخاب شود.

انتخاب یک ایزوگام سقف مقاوم در برابر اشعه UV

اگر ایزوگام سقف مورد نظر در مقابل اشعه UV مقاوم نباشد بعد از گذشت مدتی که در برابر اشعه UV و نور خورشید و گرمای آن قرار گیرد تخریب و فرسوده خواهد شد.

دارا بودن قابلیت کشیدگی زیاد

در هنگام خرید یک ایزوگام سقف خوب به این مقوله از ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب توجه داشته باشید. زیرا اگر یک ایزوگام سقف قابلیت کششی 1.5 برابر را نداشته باشد ممکن است بعد از مدتی سطح آن ترک خورده و آب را عبور دهد.

از این قابلیت ایزوگام در ایزوگام کردن ساختمان‌های بلند و ساختمان‌های فولادی استفاده می‌شود.

آب درون ساختار آن گیر نکند

آب نباید در ساختار درونی ایزوگام سقف گیر کند و یک ایزوگام سقف خوب باید این قابلیت را داشته باشد که آب را به صورت بخار آزاد کند. این ویژگی به ایزوگام این امکان را می‌دهد تا دیر‌تر تخریب و فرسوده شود.

به این نکته نیز باید توجه داشت که در هنگام نصب ایزوگام سقف حتماً نصب آن توسط یک فرد ماهر و متخصص در این حوزه انجام شود تا بعداً مشکلی در آن ایجاد نشود.

مقاومت کششی زیادی داشته باشد

یکی دیگر از ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب مقاومت کششی بالای آن است. حتی ممکن است ایزوگام از ضخامت بسیار بالایی نیز برخورد دار باشد اما هنگامی که قابلیت کششی خوبی نداشته باشد به راحتی پاره خواهد شد. پس در هنگام خرید ایزوگام سقف به این نکته توجه داشته باشید که این ویژیگی از ویژگی‌های ایزوگام سقف را دارا باشد تا به راحتی درهنگام نصب بر روی سقف پاره نشود.

در مقابل سایش مقاوم باشد

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب قابلیت مقاوم بودن در برابر سایش است. در بیشتر مواقع یک لایه کاشی و بتن نیز بر روی ایزوگام سقف اجرا می‌شود پس مقاومت در مقابل سایش برای ایزوگام سقف بسیار مهم و حائز اهمیت است.

به عنوان مثال اگر کارگران در حال رفت امد بر روی ایزوگام سقف باشند و شیء نوک تیزی بر روی آن بیفتد اگر مقاومت کافی در برابر سایش نداشته باشد به راحتی سوراخ شده و بعداً از آن آب نشت می‌کند و دیگر کارایی مناسب را ندارد. پس به این مقوله از ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب، توجه کافی را داشته باشید.

در برابر مواد شیمیایی مقاوم باشد

در هنگام نصب ایزوگام حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در محل مواد شیمیایی وجود نداشته باشد تا به ایزوگام صدمه‌ای وارد نشود و یا ایزوگام سقف نصب شده در برابر مواد شیمیایی مقاومت خوبی داشته باشد.

با توجه به شکل هندسه محیط، ایزوگام مناسب انتخاب شود

در نصب ایزوگام در محل‌های نامتعارف از لحاظ هندسه و شکل، مانند ستون‌ها باید به این نکته توجه کرد که نوع ایزوگام سقفی که نصب می‌شود متناسب با محیط و شکل هندسه آن باشد. برای مثال برای ایزوگام کردن یک ستون باید از ایزوگام مایع استفاده کرد تا به راحتی بتوان شکل مورد نظر را به آن داده و به صورت مناسب آن را نصب کنند.

استفاده از ایزوگام سقف مرغوب و ویژگی‌های آن

یک ایزوگام سقف خوب در مکان‌های مختلفی استفاده شده و کاربرد دارد. مانند سقف ساختمان‌ها، سرویس‌های بهداشتی، پی ساختمان‌ها و… . در ادامه مزیت‌های استفاده از یک ایزوگام سقف خوب و ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب را برای شما به اختصار توضیح خواهیم داد.

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 • سبکی ایزوگام
 • مقاومت در برابر گرما، سرما و اشعه‌های نور خورشید
 • نحوه نصب و چسباندن آن

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

اگر شما از یک ایزوگام سقف خوب و با کیفیت برای ساختمان و سقف ساختمان خود استفاده کنید در طولانی مدت ایزوگام نصب شده توسط شما، تخریب و فرسوده نمی‌شود و بدین صورت از ایجاد هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌شود.

سبکی ایزوگام

ایزوگام‌های سقف امروزی با وجود وزن کم و سبکی خوبی که دارند بسیار با کیفیت هستند و این امر باعث شده تا فروش آن‌ها با وجود مقدار کم افزایش قیمتی که دارد به صرفه باشد. زیرا اگر وزن ایزوگام سقف کم و سبک باشد دیگر فشاری به سقف نمی‌آید و باعث اسطحلاک نمی‌شود.

مقاومت در برابر گرما، سرما و اشعه‌های نور خورشید

یکی از مهمترین ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب مقاومت آن در برابر گرما، سرما و اشعه UV می‌باشد. اگر ایزوگام انتخابی شما بر پایه این موضوع خریداری شود به راحتی از فرسودگی و تخریب ایزوگام سقف در طولانی مدت جلوگیری خواهید کرد.

نحوه نصب و چسباندن آن

مهمترین و حائز اهمیت‌ترین مسأله در بحث ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب ،به کار گیری نصاب ماهر و چسباندن درست و اصولی ایزوگام بر روی محل مورد نظر است. اگر این کار توسط یک فرد ماهر و متخصص صورت نپذیرد مطمئن باشید در طولانی مدت با انواع و اقسام مشکلات از قبیل نشتی و پارگی ایزوگام رو به را خواهید شد.

راه تشخیص یک ایزوگام سقف خوب

 • تشخیص ایزوگام خوب بر اساس جنس آن
 • تشخیص ایزوگام خوب بر اساس بوی آن
 • تشخیص ایزوگام خوب بر اساس قدرت کششی آن

تشخیص ایزوگام خوب بر اساس جنس آن

در هنگام خرید یک ایزوگام خوب برای سقف اگر می‌خواهید جنس آن را مورد بررسی قرار دهید فقط کافیست دست خود را بر روی قسمت خارجی ایزوگام بکشید و آن را لمس کنید. اگر تکه‌های ایزوگام و ذره‌های سیاه آن به دست شما نچسبید از کیفیت قابل قبولی برخورد دار است.

تشخیص ایزوگام خوب بر اساس بوی آن

در هنگام خرید یک ایزوگام سقف خوب اگر می‌خواهید بر اساس بو آن را بررسی کنید و بهترین ایزوگام را انتخاب کنید اگر ایزوگام را بو کردید و بوی شدید شبیه بوی گازوئیل داشت به هیچ وجه آن را خریداری نکنید زیرا از مرغوبیت کافی برخورد دار نیست.

تشخیص ایزوگام خوب بر اساس قدرت کششی آن

بهترین راه برای این که قدرت کششی ایزوگام را بررسی کنید این است که آن را درون فریزر گذاشته و پس از گذشت چند ساعت آن را بیرون آورده و خم کنید. اگر در هنگام خم کردن دچار شکستگی و ترک خوردگی شد این ایزوگام از کیفیت خوب و مناسبی برخورد دار نیست و حتماً از خرید آن منصرف شوید.

روش‌هایی که در بالا به آن اشاره شد و ویژگی‌های ایزوگام سقف خوب را درهنگام خرید به ما نشان می‌دهد بهتر است با هم تست شود و به صورت تنهایی مورد بررسی قرار نگیرند تا به بهترین نتیجه در بحث خرید یک ایزوگام سقف خوب برسید.

جمع‌بندی

ایران روف یک شرکت تولیدی ایزوگام با تکنولوژی روز دنیا است. اگر قصد خرید یک ایزوگام خوب و با کیفیت را در بازار متنوع و وسیع فروش ایزوگام دارید مجموعه ایران روف با تولید ایزوگام‌های مختلف و با کیفیت این نیاز را برطرف کرده است. مشتریان عزیز برای مشاهده محصولات می‌توانند به آدرس اینترنتی ایران روف مراجعه کرده و محصول را از هر نظر مورد بررسی تئوری قرار دهند.

مشتریان علاوه بر ورود به سایت می‌توانند با مراجعه حضوری به آدرس شرکت نیز محصولات را از نزدیک مشاهده و بعد اقدام به خرید کنند و در کمترین زمان برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

علاوه بر سایت و محل شرکت از طریق شماره تماس‌های شرکت نیز می‌توانید در ساعات کاری با ما در ارتباط باشید و از محصولات و قیمت‌های آن باخبر شوید.

مطالب اخیر